NordenBladet — Lapin poliisi etsii Kemijärvellä Suomutunturin lähistöllä kateissa olevaa vanhempaa naista.Kadonnut nainen oli lähtenyt kotoaan torstaina aamupäivällä. Hän on liikkeellä jalkaisin. Nainen on iältään hieman yli 70-vuotias, noin 160 cm pitkä, hänellä on kiharat hiukset ja silmälasit. Naisen käyttämästä vaatetuksesta ei ole varmuutta, hänellä on kuitenkin jalassaan mhdollisesti vihreät kumisaappaat.Poliisi pyytää havaintoja Kuusamontieltä tai lähiympäristöstä tuntomerkkeihin sopivasta henkilöstä. Havainnoista voi ilmoittaa hätänumeroon 112.Uutista päivitetään. Voit seurata päivityksiä Poliisi.fi:ssä.

Lapin poliisi etsii Kemijärvellä Suomutunturin lähistöllä kateissa olevaa vanhempaa naista.

Kadonnut nainen oli lähtenyt kotoaan torstaina aamupäivällä. Hän on liikkeellä jalkaisin. Nainen on iältään hieman yli 70-vuotias, noin 160 cm pitkä, hänellä on kiharat hiukset ja silmälasit. Naisen käyttämästä vaatetuksesta ei ole varmuutta, hänellä on kuitenkin jalassaan mhdollisesti vihreät kumisaappaat.

Poliisi pyytää havaintoja Kuusamontieltä tai lähiympäristöstä tuntomerkkeihin sopivasta henkilöstä. Havainnoista voi ilmoittaa hätänumeroon 112.

Uutista päivitetään. Voit seurata päivityksiä Poliisi.fi:ssä.

]]>

Lähde: Poliisi.fi