NordenBladet — Lapsi on nähty viimeksi Helsingin Puistolassa noin kello 15.30. Havainnot tytöstä pyydetään ilmoittamaan hätänumeroon 112.Kadonnut tyttö on 7-vuotias ja noin 100 cm pitkä. Hänellä on mahdollisesti päällä muumipipo, mustat ulkoiluhousut, monivärinen reppu ja beigen värinen takki, jossa on kukkakuvioita. Kadoksissa oleva lapsi on nähty viimeksi Puistolassa, ja mutta hän saattaa liikkua laajemmallakin alueella.Poliisi pyytää ilmoittamaan havainnot kadonneesta hätäkeskukseen numeroon 112.Kadonneen kuva.
Lapsi on nähty viimeksi Helsingin Puistolassa noin kello 15.30. Havainnot tytöstä pyydetään ilmoittamaan hätänumeroon 112.
Kadonnut tyttö on 7-vuotias ja noin 100 cm pitkä. Hänellä on mahdollisesti päällä muumipipo, mustat ulkoiluhousut, monivärinen reppu ja beigen värinen takki, jossa on kukkakuvioita. Kadoksissa oleva lapsi on nähty viimeksi Puistolassa, ja mutta hän saattaa liikkua laajemmallakin alueella.
Poliisi pyytää ilmoittamaan havainnot kadonneesta hätäkeskukseen numeroon 112.
]]>
Lähde: Poliisi.fi