NordenBladet — Itä-Uudenmaan poliisin tekemien esiselvitysten perusteella Keravan keppikaupoista on tänään 8.3.2024. aloitettu esitutkinta.- Asiasta on kirjattu poliisille rikosilmoitus epäillystä tuottamuksellisesta virkavelvollisuuden rikkomisesta, kertoo tukinnanjohtaja rikoskomisario Hans Pirttilä.- Esitutkinta on vasta alkuvaiheessa ja tässä vaiheessa poliisilla ei ole asiasta muuta tiedotettavaa. Tiedotamme asiasta seuraavan kerran esitutkinnan valmistuttua, Pirttilä jatkaa.Poliisi tiedotti asiasta edellisen kerran 20.2.2024.
Itä-Uudenmaan poliisin tekemien esiselvitysten perusteella Keravan keppikaupoista on tänään 8.3.2024. aloitettu esitutkinta.
– Asiasta on kirjattu poliisille rikosilmoitus epäillystä tuottamuksellisesta virkavelvollisuuden rikkomisesta, kertoo tukinnanjohtaja rikoskomisario Hans Pirttilä.
– Esitutkinta on vasta alkuvaiheessa ja tässä vaiheessa poliisilla ei ole asiasta muuta tiedotettavaa. Tiedotamme asiasta seuraavan kerran esitutkinnan valmistuttua, Pirttilä jatkaa.
Poliisi tiedotti asiasta edellisen kerran 20.2.2024.
]]>
Lähde: Poliisi.fi