NordenBladet — Helsingin poliisin valmiusyksikkö Karhun harjoituksessa on mukana useita helikoptereita loka-marraskuun vaihteessa.Valmiusyksikkö järjestää harjoituksen Uudenmaan alueella 30. lokakuuta–­3. marraskuuta. Harjoitus voi näkyä erityisesti tiistaina ja keskiviikkona Lohjan alueella.

Helsingin poliisin valmiusyksikkö Karhun harjoituksessa on mukana useita helikoptereita loka-marraskuun vaihteessa.

Valmiusyksikkö järjestää harjoituksen Uudenmaan alueella 30. lokakuuta­3. marraskuuta. Harjoitus voi näkyä erityisesti tiistaina ja keskiviikkona Lohjan alueella.

Mukana harjoituksessa on Helsingin poliisin lisäksi viranomaisia muun muassa Itä- ja Länsi-Uudenmaan poliisilaitoksilta sekä Rajavartiolaitokselta ja Pelastuslaitokselta.

Lisäksi harjoitukseen osallistuu poliisikoiria ja helikoptereita Utin Jääkärirykmentin helikopteripataljoonasta sekä Rajavartiolaitokselta.

]]>

Lähde: Poliisi.fi