NordenBladet — Poliisipartio pysäytti lauantain ja sunnuntain vastaisena yönä Risto Rytin kadulla Huittisissa henkilöauton, jonka kuljettajalla ei ollut minkäänlaista ajo-oikeutta.Kuljettaja oli syyllistynyt aiemmin vuoden aikana 9 kertaa ajo-oikeudetta ajoon. Kuljettaja kuulusteltiin tapahtumapaikalla ja asia etenee tutkinnan valmistuttua syyteharkintaan.

Poliisipartio pysäytti lauantain ja sunnuntain vastaisena yönä Risto Rytin kadulla Huittisissa henkilöauton, jonka kuljettajalla ei ollut minkäänlaista ajo-oikeutta.

Kuljettaja oli syyllistynyt aiemmin vuoden aikana 9 kertaa ajo-oikeudetta ajoon. Kuljettaja kuulusteltiin tapahtumapaikalla ja asia etenee tutkinnan valmistuttua syyteharkintaan.

]]>

Lähde: Poliisi.fi