NordenBladet — Joensuussa anastettiin frisbeegolf -laukku kiekkoineen, henkilöauto ajoi ulos katolleen Outokummussa ja Liperissä epäillään rattijupumusta.Joensuussa Leinikkitiellä murtauduttiin autoon torstain ja lauantain välisenä aikana. Auton takakontista varastettiin frisbeegolflaukku kiekkoineen. Kiekot olivat merkiltään muun muassa Latitude 64, Westside Disc, Discmania sekä Innova.Poliisi kaipaa havaintoja teosta ja tekijöistä. Havainnot voi ilmoittaa poliisille sähköpostilla osoitteeseen [email protected], vihjepuhelimeen p. 0295415232 tai poliisipäivystykseen p. 0295415320 ma-pe klo 8-16:15.Henkilöauto ajautui ulos tieltä ja törmäsi kiveen ja kaatui katolleen Outokummussa Rikkarannantiellä. Tapaus sattui sunnuntaina kello kuudentoista jälkeen. Auton kuljettaja ei ensitietojen mukaan loukkaantunut. Auto kärsi vauriot ja sen kilvet otettiin pois väärinkäytön estämiseksi. Kuljettajaa epäillään liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Päihteillä ei ollut osuutta tapahtumaan. Sunnuntai-iltana kello seitsemän jälkeen poliisi sai ilmoituksen huomiota herättäneestä ajotyylistä Liperin Ylämyllyllä. Poliisi tavoitti pakettiautolla liikkeellä olleen miehen. Puhallus alkometriin oli nolla mutta huumausaineen pikatesti antoi positiivisen tuloksen amfetamiinille. Miestä epäillään rattijuopumuksesta.
Joensuussa anastettiin frisbeegolf -laukku kiekkoineen, henkilöauto ajoi ulos katolleen Outokummussa ja Liperissä epäillään rattijupumusta.
Joensuussa Leinikkitiellä murtauduttiin autoon torstain ja lauantain välisenä aikana. Auton takakontista varastettiin frisbeegolflaukku kiekkoineen. Kiekot olivat merkiltään muun muassa Latitude 64, Westside Disc, Discmania sekä Innova.
Poliisi kaipaa havaintoja teosta ja tekijöistä. Havainnot voi ilmoittaa poliisille sähköpostilla osoitteeseen vihjeet.ita-suomi@poliisi.fi, vihjepuhelimeen p. 0295415232 tai poliisipäivystykseen p. 0295415320 ma-pe klo 8-16:15.
Henkilöauto ajautui ulos tieltä ja törmäsi kiveen ja kaatui katolleen Outokummussa Rikkarannantiellä. Tapaus sattui sunnuntaina kello kuudentoista jälkeen. Auton kuljettaja ei ensitietojen mukaan loukkaantunut. Auto kärsi vauriot ja sen kilvet otettiin pois väärinkäytön estämiseksi. Kuljettajaa epäillään liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Päihteillä ei ollut osuutta tapahtumaan.
Sunnuntai-iltana kello seitsemän jälkeen poliisi sai ilmoituksen huomiota herättäneestä ajotyylistä Liperin Ylämyllyllä. Poliisi tavoitti pakettiautolla liikkeellä olleen miehen. Puhallus alkometriin oli nolla mutta huumausaineen pikatesti antoi positiivisen tuloksen amfetamiinille. Miestä epäillään rattijuopumuksesta.
]]>
Lähde: Poliisi.fi